خوب اول میخواهیم بدانیم Mockup چیست ؟

MockUp در واقع در موضوعات گرافیکی به پیش نمایش طرح ها برای گیرایی تبلیغ و اثر گفته می شود که گرافیستان و طراحان از این Mockup های آماده برای نمایش اثرهای خود از جمله کارت ویزیت ، وب سایت و غیره با رابط های گرافیکی نمایش میگذارند تا با افکت های خاصی نظر مشتری را جلب نمایند .حالا می خواهم ججوری از طرح های آماده  Mockup در نرم افزار فتوشاپ استفاده نماییم ؟

خیلی راحت با دو کلیک می توانید پیاده کنید . اول طرح آماده Mockup را وارد فتوشاپ نمایید در اینجا از mockup کارت ویزیت استفاده کردیم .

Mockup چیست ؟ و چگونگی استفاده آن در فتوشاپ | رضاگرافیک

بعد در سمت راست ، بلوک لایه ها روی یک لایه کارت ویزیت ماک آپ راست کلیک کنید . و گزینه Replace Contents را بزنید و کارت ویزیتی که میخواهید در آنجا قرار بگیره انتخاب نمایید .

Mockup چیست ؟ و چگونگی استفاده آن در فتوشاپ | رضاگرافیک

بعد اون کارت ویزیت دیگری را همین جوری انتخاب نمایید .تموم مثل عکس زیر میشه :

Mockup چیست ؟ و چگونگی استفاده آن در فتوشاپ | رضاگرافیک

توجه کنید باید اندازه کارت ویزیت شما با اندازه کارت ویزیت طرح لایه باز یکی باشد برای اینکه قاطی نکنید در قسمت لایه ها اون لایه مورد نظر را کلیک کنید بعد گزینه Edite Contents را بزنید یه پنجره جدید باز می شود کارت ویزیت خود را روی اون بزارید و تنظیم نمایید بعد بستن پنچره بزنید و Yes را بزنید تا ذخیره شود سپس به پنچره ماک آپ برید مشاهده خواهید کرد که حله

منبع رضا گرافیک